Як знайти та змінити MAC-адресу

Метод, використовуваний для пошуку MAC-адреси, залежить від типу використовуваного мережевого пристрою. Всі популярні мережеві операційні системи містять службові програми, які дозволяють вам знаходити (і іноді змінювати) налаштування MAC-адреси.

MAC-адреса (управління доступом до середовища) складається з шести пар шістнадцяткових чисел і ідентифікує обладнання в мережі. Виробники вбудовують цей унікальний номер під час виготовлення або зберігають його в прошивці. Як правило, це не повинно бути змінено.


Знайти MAC-адресу Windows

Використовуйте ipconfig (з параметром/all), щоб показати MAC-адресу комп'ютера в сучасних версіях Windows. Більш старі версії Windows (Windows 95 і Windows 98) використовували утиліту winipcfg.

І winipcfg, і ipconfig можуть відображати кілька MAC-адрес для одного комп'ютера. Одна MAC-адреса існує для кожної встановленої карти мережі. Крім того, Windows підтримує одну або кілька MAC-адрес, які не пов'язані з апаратними платами.

Наприклад, комутована мережа Windows використовує віртуальні MAC-адреси для керування телефонним підключенням, як якщо б воно було мережевою картою. Деякі клієнти Windows VPN мають свої власні MAC-адреси. MAC-адреси цих віртуальних мережевих адаптерів мають ту ж довжину і формат, що і справжні апаратні адреси.

Знайти MAC-адресу в Unix або Linux

Конкретна команда, яка використовується в Unix для пошуку MAC-адреси, залежить від версії операційної системи. У Linux і в деяких формах Unix команда ifconfig -a повертає MAC-адреси.

MAC-адреси в Unix і Linux також знаходяться в послідовності завантажувальних повідомлень. Ці операційні системи відображають MAC-адресу комп'ютера на екрані при перезавантаженні системи. Крім того, звантажувальні повідомлення зберігаються у файлі журналу (зазвичай це var/log/messages або/var/adm/messages).

Знайти MAC-адресу на Mac

Щоб знайти MAC-адреси на комп'ютерах Apple Mac, виберіть «Системні параметри» > «Мережа» > «Додаткові» > «Обладнання».


Якщо на комп'ютері запущено Open Transport, MAC-адреса відображається під екранами «Інформація» або «Режим користувача »/« Додатково». Якщо в системі працює MacTCP, MAC-адреса з'являється під значком Ethernet.

Резюме: Як знайти MAC-адресу

Отже, ось як знайти MAC-адресу комп'ютера:

  • Windows: ipconfig / all или winipcfg
  • Linux і трохи Unix: ifconfig -a (зверніть увагу на перше «f» в ifconfig; це легко переплутати з ipconfig для Windows)
  • Macintosh: Параметри > Мережа > Додаткові параметри > Обладнання

MAC-адреси - це фіксовані номери, які не можна змінити. Однак є кілька вагомих причин для зміни MAC-адреси.

Змініть MAC-адресу для роботи з вашим провайдером

Більшість інтернет-підписок надають клієнту одну IP-адресу. Постачальник послуг Інтернету (ISP) може призначити одну статичну (фіксовану) IP - адресу для кожного клієнта. Цей підхід, однак, є неефективним використанням IP-адрес. Інтернет-провайдер частіше видає кожному клієнту динамічну IP-адресу, яка змінюється щоразу, коли клієнт підключається до Інтернету.

Інтернет-провайдери гарантують, що кожен клієнт отримує тільки одну динамічну адресу, використовуючи кілька методів. Комутований доступ і багато послуг DSL зазвичай вимагають, щоб клієнт входив у систему з іменем користувача і паролем. Служби кабельного модему, з іншого боку, роблять це шляхом реєстрації та відстеження MAC-адреси пристрою, який підключається до Інтернет-провайдера.

Пристрій з MAC-адресою, відстежуваним інтернет-провайдером, може бути кабельним модемом, широкосмуговим маршрутизатором або ПК, на якому встановлено інтернет-з'єднання. Замовник може побудувати мережу за цим обладнанням, але інтернет-провайдер очікує, що MAC-адреса завжди буде відповідати зареєстрованому значенню.

Однак коли клієнт замінює цей пристрій або змінює мережевий адаптер всередині нього, MAC-адреса нового обладнання більше не буде збігатися з адресою, зареєстрованою в інтернет-провайдера. У цьому випадку провайдер зазвичай відключає інтернет-з'єднання клієнта з міркувань безпеки (і виставлення рахунків).


Хоча MAC-адреси не розкривають інформацію про географічне місце розташування, як це роблять IP-адреси, зміна MAC-адрес в деяких ситуаціях може підвищити конфіденційність в Інтернеті.

Змінити MAC-адресу за допомогою клонування

Деякі люди звертаються до своїх інтернет-провайдерів з проханням оновити MAC-адреси, пов'язані з їх підписками. Цей процес працює, але вимагає часу, і інтернет-сервіс недоступний, поки провайдер не зробить ніяких дій.

Щоб швидко обійти цю проблему, змініть MAC-адресу на новому пристрої, щоб він збігався з адресою вихідного пристрою. Хоча ви не можете змінити фізичну MAC-адресу на обладнанні, ви можете емулювати її програмно. Цей процес називається клонуванням.

Багато широкосмугових маршрутизаторів підтримують клонування MAC-адрес як розширену опцію конфігурації. Емулювана MAC-адреса представляється постачальнику послуг ідентичною вихідній апаратній адресі. Конкретна процедура клонування варіюється залежно від типу маршрутизатора; зверніться до документації продукту для деталей.

MAC-адреси та кабельні модеми

На додаток до MAC-адрес, відстежуваних інтернет-провайдерами, деякі широкосмугові модеми також відстежують MAC-адресу мережевого адаптера хост-комп'ютера в домашній мережі. Якщо ви змінюєте комп'ютер, підключений до широкосмугового модема, або змінюєте його мережевий адаптер, ваше інтернет-з'єднання може згодом не працювати.


У цьому випадку клонування MAC-адреси не потрібне. Скидання (включаючи перезапуск живлення) як на кабельному модемі, так і на головному комп'ютері автоматично змінить MAC-адресу, збережену всередині модема.

Змінити MAC-адреси через операційну систему

Windows пропонує простий спосіб змінити MAC-адреси.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND

logo

Follow us