Як керувати вентилятором процесора у Windows 10

Взявши на себе відповідальність за управління вентилятором вашого процесора, має ряд переваг. Співставляючи його з температурою процесора, ви можете бути впевнені, що ваша система остигає прохолодною і не перегрівається, але ви також можете відрегулювати її за рівнем шуму або навіть дати собі ручне управління. Існує безліч різних способів досягнення цього за допомогою безлічі різних програмних і апаратних рішень, але ми розповімо вам про наші улюблені способи контролю над Windows 10.

Це включає в себе проникнення всередину корпусу вашого ПК. Ми завжди рекомендуємо носити антистатичний браслет, коли ви це робите. Або торкніться чогось металевого, наприклад корпусу вашого ПК, до і періодично під час розслідування. Це заземлить вас і запобігатиме статичному замиканню будь-яких компонентів.


Вам потрібен Windows 10 Fan Control?

Якщо ваш комп'ютер працює нормально, і ви задоволені тим, наскільки голосно його вентилятори, вам не потрібно налаштовувати параметри вентилятора вашого процесора. Керування швидкістю вентилятора процесора на вашому комп'ютері (або насправді всіма вентиляторами) - це спосіб дати вам більше контролю над роботою з Windows 10. Ви можете переконатися, що система не надто гучна: вентилятор нагрівається швидше, коли ваш комп'ютер нагрівається. Або ви можете змусити його обертатися на повну котушку весь час, щоб ваш процесор залишався холодним, потенційно надаючи собі деякий запас для розгону процесора.

Регулювання швидкості обертання вентилятора залежить від вибору. Якщо ви хочете, ось як це отримати.

Який тип вентилятора у вас є?

Перш ніж ви зможете офіційно контролювати швидкість вентилятора вашого процесора, ви повинні переконатися, що його роз'єм дозволяє вам робити це. Для цього виконайте наступні дії:

 1. Вимкніть комп'ютер і від'єднайте кабель живлення.
 2. Зніміть ліву бічну панель під час перегляду попереду. Ззаду повинні бути якісь гвинти, щоб при знятті дозволити панелі відірватися.

У більшості комп'ютерів ліву бічну панель необхідно вилучити. Якщо у вас є комп'ютер з правою бічною панеллю (вони досить рідкісні), інструкції будуть такими ж, як тільки панель буде вилучена.

 1. Знайдіть свій процесорний кулер. Швидше за все, він буде у верхній третині вашої материнської плати. Вентилятор на ньому повинен мати кабель, що йде від нього.

Кінець цього кабелю розповість вам все, що вам потрібно знати. Якщо це компактний чотириконтактний роз'єм, який підключається до аналогічного кабелю перед підключенням до блоку живлення (PSU), він підключається за допомогою двох- або чотириконтактного роз'єму Molex. Якщо це більш тонкий кабель, що йде до материнської плати з 3-контактним гніздовим роз'ємом на іншому кінці, це вентилятор постійного струму. Якщо він підключений до 4-контактного гніздового роз'єму, це вентилятор PWM.

Ось коротке пояснення цих типів:


 • Роз'єми Molex отримують всю свою потужність від блоку живлення. Вони не можуть динамічно управлятися і можуть бути обмежені тільки за допомогою резисторного кабелю.
 • 3-контактні роз'єми постійного струму також працюють на повну потужність, але ваша материнська плата може обмежувати напругу, яка надходить на них, тим самим змінюючи швидкість.
 • 4-контактний ШИМ (широтно-імпульсна модуляція) дуже легко динамічно контролюється програмним і апаратним забезпеченням.

Керування процесором вентилятора у BIOS

Найпростіший спосіб відрегулювати швидкість вентилятора процесора - через BIOS.

Кожен BIOS відрізняється, тому інструкції можуть відрізнятися від комп'ютера до комп'ютера, але вам потрібно шукати вкладку або екран, щоб зробити моніторинг обладнання. На знімку екрану вище він був вказаний як «Стан здоров'я ПК». Шукайте розділ, щоб зробити з вентилятором процесора. Опинившись там, спробуйте деякі з цих налаштувань нижче, щоб побачити, які налаштування ви можете зробити.

 • Встановіть вентилятор на ваш тип вентилятора (DC або PWM).
 • Виберіть режим, в якому ви хочете, щоб вентилятор працював. Прикладами можуть бути Full speed, Performance, Silent.
 • Встановіть поріг температури. Як правило, ви не хочете, щоб процесор нагрівся до 70 градусів, тому переконайтеся, що ваш вентилятор працює швидко після того, як він сильно нагрівся, і переважно починає обертатися швидше при більш низьких температурах.

Керування вентилятором процесора за допомогою Speedfan

Якщо ваша материнська плата може динамічно контролювати швидкість обертання вентиляторів, ви можете виконати більш глибокі параметри за допомогою програмного забезпечення Windows. Speedfan - один з найпопулярніших і тривалих пакетів програмного забезпечення.

Пам'ятайте, що якщо ви встановите занадто низьку швидкість обертання вентилятора, ви можете перегріти комп'ютер. Тому уважно стежте за температурою.

 1. Завантажте Speedfan з офіційного сайту і встановіть його так само, як будь-яку іншу програму.
 2. Витратьте деякий час, щоб розібратися з додатком. Це може бути трохи непрозоро для початку, і деякі налаштування температури можуть здатися неправильними (у нас записана температура 97 для «Auxtin1»), що передбачає помилкові показання, тому що у вас там немає датчика температури.

Speedfan призначений для повсюдного поширення, тому він вражає всі бази, навіть якщо ваша система не підтримує його. Це означає, що ви можете побачити помилкові покази для декількох різних типів датчиків, які не встановлені на вашому комп'ютері. Просто знайдіть компоненти, які встановлено, і ігноруйте інші.

 1. Коли ви відчуєте, що готові взяти на себе управління, ви можете вибрати

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND

logo

Follow us