Українські ринки заполонила радіоактивна чорниця

На ринках України спостерігається засилля небезпечного продукту - чорниці з підвищеним рівнем радіації. Радіонуклідів в ягоді іноді настільки багато, що їх кількість перевищує норму в десятки разів.


Шкідливу чорницю постачають на прилавки в основному, три регіони: Рівненський, Житомирський і Київський, а іноді і Хмельницький, йдеться в повідомленні Держпродспоживслужби України.


Співробітники відомства вже не допустили до продажу 6 партій ягоди. Збирають радіоактивну ягоду прямо в зоні відчуження або в безпосередній близькості від неї. Як раніше писали ЗМІ, не так давно поліція затримала жінку, зайняту збором чорниці в Чорнобильській зоні з метою її подальшого продажу на стихійному ринку Києва.

Як каже заступник начальника управління безпеки харчових продуктів Держпродспоживслужби Оксана Новохатня, така ягода має підвищений вміст цезію, який становить найбільшу небезпеку для людини.

Вживати ягоди з підвищеним вмістом радіонуклідів дуже небезпечно. Це погано впливає на здоров'я, крім того, цезій має довгий період дії і швидко потрапляє в кров. За словами лікаря-радіолога Зінаїди Рожкової, перший удар бере на себе серцево-судинна система.

Після пошкоджуються нервова і репродуктивна системи. При тривалому вживанні заражених ягід виникає великий ризик появи злоякісних пухлин. При цьому небезпечна чорниця нічим не відрізняється від звичайної: ні смаком, ні зовнішнім виглядом.

Держпродспоживслужба не радить купувати ягоди на стихійних ринках. В основному, радіоактивні ягоди продаються на незареєстрованих ринках, де не треба мати документи про їх походження і перевіряти продукт на вміст радіонуклідів. При покупці вимагайте у продавця сертифікат на товар.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND

logo

Follow us