У Рівненській області оселився небезпечний шкідник

Рівненську область атакував карантинний шкідник - американський білий мотилік. Його колонії були помічені на землях Гощанського району, а також Бабинської та Бугринської об'єднаних територіальних громад, уздовж дороги на Сарни.


Мотилек всеїдний і плодівний, він завдає великої шкоди сільськогосподарським угіддям, оскільки поїдає близько 200 культур. До їх переліку входять: вишня, черешня, слива, персик, груша, яблуня, горіх та ін.


Вперше американський мотилек був помічений в Рівненській області в 2017 р. Ймовірно, він потрапив сюди з південних регіонів разом із зараженими вантажами. Кліматичні зміни останніх років дали шкіднику можливість жити і розмножуватися в цій північній області, сказали фітосанітарні інспектори Рівненської області.

Як кажуть фітосанітари, гусениці американського білого метелика з'їдають листя на деревах. Вони роблять гніздо, заплітаючи гілки павутиною, через що врожайність культур падає. Це може призвести і до загибелі дерев.

Рівненські фітосанітарні інспектори закликають громадян зберігати пильність. У разі виявлення колонії цього шкідника вони просять звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області за телефоном (0362) 466 167.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND

logo

Follow us