У Херсонській області вирощують альтернативу лаванді

Мало хто знає про існування гібрида лаванди - лавандина. Культура ще не отримала поширення в Україні, хоча ефірне масло лавандину майже схоже за своїми властивостями на лавандове і широко використовується в медицині, а його врожайність в 2-3 рази більше, ніж у лаванди.


Кандидат біологічних наук Людмила Свиденко зазначає, що культура дуже добре росте в умовах Півдня України. У дослідному господарстві «Новокаховське» навіть виводять свої сорти лавандину.


Про це вона розповіла під час семінару «Лаванда - елементи агротехнології вирощування» організованим БФ «Ласка» та Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва на базі ТОВ «Миколаївзеленгосп».

Лавандін - це гібрид двох лаванд: лаванди вузьколистої і широколистої. Якщо лаванда вузьколиста може рости на Півдні України, оскільки витримує морози до -25 ° С, то лаванда широколиста не морозостійка і в Україні її не вирощують.

Батьківщиною лавандина і лаванди є країни Середзорномор'я. Там на кордоні, де зустрілися два види лаванди (широколистої і вузьколистої), природним шляхом сталися гібриди - лавандини. Їх також можна отримати і штучним шляхом при схрещуванні. Зараз лавандин вирощують на півдні України, в Криму, в Молдові, а також у країнах Середземномор'я: Франції, Італії, Іспанії, Марокко, Югославії.

Рослини лавандина дещо вище лаванди широколистої і майже в 2 рази вище лаванди вузьколистої. Лавандини великі як за висотою і шириною, так і за місткістю кольороносів.

Також у гібрида більше кілець у суцвітті і квіток у кільці порівняно з вихідними видами лаванди. Так, якщо кущі лаванди вузьколистої невеликі - 45-50 см, то у лавандіна вони досягають 90-105 см.

У господарстві вирощуються 4 сорти лавандину.


COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND

logo

Follow us