Цього року в Україні неврожай вишні

Справжній дефіцит вишні спостерігається на ринках України через несприятливу погоду, що встановилася навесні і на початку літа 2019 р.


Як кажуть аграрні аналітики, в нинішньому році збір цієї ягоди почнеться десятьма днями пізніше, ніж в 2018 р. На думку експертів, в цьому році пропозиція вишні набагато менше, ніж у минулому і в 2017 р., коли був зібраний найменший урожай вишні.


Неврожай вишні вплинув на її вартість: в даний час вона реалізується за досить високими цінами - 40-50 грн/кг. Нагадаємо, що в 2018 р. вишня продавалася за ціною близько 10 грн/кг. У 2017 р. при рекордно низькому врожаї, за ягоду просили близько 20 грн/кг.

Як кажуть експерти, один з головних постачальників вишні в Україну - це Польща. Але і вона в нинішньому році залишилася без урожаю з вини погоди. Це підніме популярність замороженої вишні, яку українці зможуть купити взимку за невисокою ціною, якщо взяти до уваги її теперішню вартість.

Крім того, в Україні збереглися запаси торішньої ягоди, тобто про вишневий колапс говорити не доводиться.

Примітно, що на українських ринках черешня теж продається за високими цінами. Деякі сорти черешні торговці пропонують по 100 грн/кг. Не радують ціни і на інші фрукти і ягоди.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND

logo

Follow us