Системи зрошення в Миколаївській області вимагають термінового відновлення

В даний час зрошувальні системи Миколаївської області знаходяться в незадовільному стані. Область належить до територій з ризикованим землеробством, і якщо прибрати зрошення, це негативно вплине на обсяги врожаю і результати роботи сільгосппроприємств.


Депутат Миколаївської обласної ради, Олена Донченко підкреслює, що відновленням системи зрошення повинні системно і послідовно займатися народні обранці.


Олена Донченко каже, що всі об'єкти меліорації і зрошення були запущені ще в 60-х роках ХХ століття. У теорії кількість зрошуваних земель Миколаївської області дорівнює 190 тис. га. Але на практиці їх число значно менше. Так, в 1993 р. з усього обсягу зрошуваних земель оброблялися 185 га, а в 2018 р. їх число скоротилося до 32 га.

На половині зрошуваних земель внутрішню систему поливу давно демонтували. За інформацією за 2013 р. найбільше число демонтажів було зафіксовано у Вознесенському, Баштанському та Березнегуватському районах.

Депутат висловлює впевненість, що при проведенні інвентаризації наявних об'єктів і мереж виявиться, що така ж ситуація і в інших районах області.

Олена Донченко нагадала про недавній випадок спроби демонтажу системи зрошення на території села Кобзарці Снігирівського району і сказала, що завжди знаходяться любителі поживитися за чужий рахунок.

Депутат підкреслила, що зараз потрібна діюча програма з відновлення зрошувальних систем і збільшення таких посівних площ. Вона вже існує і сама Донченко брала участь у її створенні. Програма комплексна, в неї входять найважливіші питання, з якими на кожній зустрічі до депутата звертаються місцеві жителі.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND

logo

Follow us